Tai, apie ką nekalba mokykloje!

Organų donorai Lietuvoje tiesiog nužudomi

Prieš tapdamas organų donoru gerai pagalvok. Gyvename valstybėje, kurią valdantiems nusikaltėliams esame niekingi darbo jėgos ir organų maišai.

Organų donorystė nėra vienareikšmiškas klausimas

Tapdamas organu donoru, žmogus praktiškai tampa vaikščiojančia organų saugykla. Laukiantieji transplantacijai organų tampa suinteresuoti turinčiųjų tokius organus mirtimi.

Prekyba žmonių organais itin pelninga

žmogaus širdis

Įsivaizduok, kad taip atsitiko, jog tau artimas žmogus (pavyzdžiui, mama) numirs, jei jai nebus transplantuotas inkstas. Ką pajustum sužinojęs, kad žuvo tokį inkstą turintis žmogus?

Prekyba organais – labai pelningas verslas

Dėl akivaizdžių priežasčių prekyba žmonių organais uždrausta, tačiau ji klesti visame pasaulyje.

Dažniausiai prekeiviai vienu ar kitu būdu išsipjauna žuvusių kalinių, benamių, neatpažintų ar vienišų žmonių organus.

Matomai nereti ir tokie atvejai, kai, turtingam žmogui prireikus organo transplantacijai, „netikėtai“ dingsta be žinios ar miršta ligoninėje koks nors dar nelabai senas valkata ar recidyvistas su reikalinga kraujo grupe.

Lietuvoje organų pristatymą organizuoja teisėderga

Šiame Aurimo Drižiaus straipsnyje – Nužudymas, suderintas Kalėjimų departamente – žmogus nužudytas specialiai jį atgabenus iš Pravieniškių, ir patalpinus į kamerą su dviem samdomais žudikais – galima perskaityti kaip parūpinami organai svarbiems klientams Lietuvoje.

Tipiška lietuviška istorija: į laisvę jau susiruošusį klaipėdietį kalinį policija atvežė į Vilnių – kur geriausios sąlygos išpjauti reikalingus organus – ir patalpino vienoje kameroje su dvejais specialiai atgabentais žmogžudžiais.

Patarimas

Gerai pagalvok prieš sutikdamas tapti organų donoru, ypač jei turi retą kraujo grupę. Pagalvok iš anksto ką sakysi, jei tavęs paprašys (greičiausiai telefonu) sutikimo išsipjauti tau artimo žmogaus organus.

Žudikai neužmušė donoro vietoje – prismaugė taip, kad jis dar gyvas pasiektų ligoninę, kur Terlanas Vaišvila buvo išmėsinėtas, o jo organai padalinti klientams.

Lietuvos žiniaspauda tylėjo

Neturėtų stebinti tai, kad apie organų donoro kelionę į Vilnių tylėjo Lietuvos žiniaspauda, netgi apie smaugimą kalėjime anksčiau užsiminęs „delfi.lt“. Lietuvos žurnalistams daugiausiai mokama už tai, kad jie publikuoja šmeižtą ir melą arba nutyli kam nors neparankią tiesą.

Ir tu apie Terlaną sužinojai todėl ir tik todėl, kad jo mirtimi užsiėmė principingas žmogaus teisių aktyvistas ir vienas iš nedaugelio Lietuvoje likusių principingų žurnalistų.

Verčia padaryti išvadas

Terlano istorija priverčia susimąstyti. Mano nuomone su ja susipažinti vertėtų kiekvienam lietuviui, galvojančiam tapti organų donoru, ypač turinčiam retą ir organų rinkoje paklausią kraujo grupę.

Terlano likimas padeda suprasti kodėl įtakingi Lietuvos politikai ir verslininkai nori įteisinti organų išpjovimą be žmogaus sutikimo – tada skambutis į Kalėjimų departamentą šimtu procentų garantuotų reikiamos kokybės širdį, inkstus ar kepenis nurodytu laiku ir reikiamoje vietoje.

Jei galvoji apie donorystę, neužmiršk, kad gyveni niekšybę garbinančioje Lietuvos valstybėje, kurią valdantiems nusikaltėliams esi tik darbo jėgą generuojantis mėsos, kaulų ir organų maišas.

2020 m. vasario 20 d.

Klausimai Ar norėtum būti organų donoru? Gal jau esi? Ką atsakytum, jei tavęs paprašytų leidimo išsipjauti tau artimo žmogaus organus? Ar sutiktum, kad koks nors nusikaltėlis būtų nužudytas tam, kad būtų galima išpjauti TAU gyvybiškai reikalingą organą?
Aptark komentaruose!

Vardas

Komentaras

Įrašyk skaitmenimis – kiek bus nulis kart septyni?

sara

2020-02-21 00:24

kadangi gyvenimas užkniso juodai tai užsilenkiant nebenorėčiau jo pratęsti kitų sąskaita.

Vidmantas

2020-02-20 12:52

Aciu uz informacija , nesutikciau su organu ispjovimu jokiam zmogui aplamai .

Šiandien – antradienis. Bangpūčio arba Vėjopačio, jūros ir vėjų dievo, savaitės diena. Taip pat Marso diena.

naujausi straipsniai

PSO – brangiausiasis koronaviruso agentas
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) padarė viską, kad paskleistų Žemėje koronavirusą.

Koronavirusas – Dievų ženklas ir dovana
Koronaviruso epidemija atskleidė kelias labai nemalonias tiesas apie mūsų civilizaciją. Dievai padovanojo mums ko gero paskutinę galimybę suprasti kas yra tikrieji mūsų draugai ir pasiruošti ateityje laukiantiems pavojams.

NELABAI ŽMONĖS – lietuviškas nacizmas nusiima kaukę
Naujasis Lietuvos Fiureris Saulius Skvernelis pasirinko grįžtančius į tėvynę lietuvius atpirkimo ožiais už savo nusikaltimus ir, naudodamasis savo išskirtine padėtimi, kursto jiems neapykantą Hitlerio žodžiais.

daugiausiai komentuoti straipsniai

Sausio 13 – slepiami faktai
Matomai ne šiaip sau Lietuvos valdžia nutyli kai kuriuos nepatogius faktus apie 1991 m. sausio 13 įvykius, apie tai, kad taikių žmonių mirtys buvo planuotos ir laukiamos.

Lietuviškieji koronaviruso analitikai – pusgalviai ar prostitutai?
Kodėl taip absurdiškai nusišneka garsiausieji Lietuvos analitikai – Gitanas Nausėda ir Nerijus Mačiulis?

Nesielkite su mumis kaip su gyvuliais! – laiškas Lietuvos valdžiai
Veryga sunkina koronaviruso epidemijos pasekmes „kovodamas“ su koronavirusu lyg tai būtų maras, juodligė ar kita mirtina liga. Lyg mes būtume buki gyvuliai, niekinantys savo artimuosius.

atsitiktinis straipsnis

Lietuvos kariuomenės šauktiniai: skurdžiai mokomi tarnauti savo ponams
Tikroji Lietuvos šauktinių kariuomenės paskirtis – priversti žemiausiojo socialinio statuso lietuvius (ubagus, skurdžius) nuolankiai tarnauti savo ponams – Lietuvą valdantiems vagims ir sukčiams.

temos

Istorija
Straipsniai Nemokykla.eu istorine tematika.

Lietuvos istorija
Straipsniai Nemokykla.eu Lietuvos istorijos tema.

Mokykla
Straipsniai Nemokykla.eu apie mokyklą, LR švietimo politiką, Lietuvos mokyklose klestinčius smurtą ir patyčias, augantį mokinių ir mokytojų neraštingumą.

Lietuvos valstybė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos valstybę, jos santykį su visuomene, lietuvybe, teise ir teisingumu.

Kur stoti?
Galvoji kur stoti? Nestandartiniai patarimai Nemokykla.eu.

Lietuvos kariuomenė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos kariuomenę, šauktinius, ginklavimąsi, karines išlaidas.

Nemokykla.eu

©  Giedrius Šarkanas Giedrius Šarkanas, 2019-2020 // kontaktai: elepaštaselepaštas // Veidaknygės logotipas Veidaknygėje // Tviterio logotipas Tviteryje