Tai, apie ką nekalba mokykloje!

Kalėjime – tikrasis Lietuvos valstybės snukis

pabaiga, pradžia – Pravieniškių kankinimo namai

LR kalėjimų administracija ir jos pareigūnai (mentai) su ministre Evelina Dobrovolska priešakyje ne tik fiziškai kankina, bet ir visaip niekina kalinius, tyčiojasi iš jų ir žemina juos kaip nežmones.

Per 30 metų iš Lietuvos emigravo milijonas lietuvių. Galima nugyventi visą gyvenimą ir nesuprasti – kodėl? Kalėjime viskas pasidaro aišku per kelias savaites.

Kaliniai Lietuvoje nelaikomi žmonėmis

Kokio žmogaus teises niekinančio gyvulio snukis slepiasi po prieš kameras veidmainiškai išsišiepusios Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos veideliu?

Evelina Dobrovolska

Labiausiai Lietuvos kalėjimuose pribloškia tai, kad personalas kalinius tujina. Tai nėra draugiškas tujinimas. Didelė kalėjimų personalo dalis tiesiog pabrėžia tai, kad pagal Lietuvos įstatymus kaliniai – tik pusiau žmonės, pusiau gyvuliai, neturintys teisės į žmogiškąjį orumą.

Manęs asmeniškai per visus tris mėnesius nė karto nesumušė (nors teko matyti žiauriai pareigūnų subaladotų kalinių); formaliai buvau labiausiai pažemintas, kai prižiūrėtojas, kuriam nepatiko mano mandagiai raštu pateiktas prašymas, pavadino mane „šunsnukiu“.

Tačiau ne „šunsnukis“ buvo skaudžiausias. Buvo kur kas šlykščiau, kai aukštesniojo rango kalėjimo pareigūnai sudėdavo į pabrėžiamą „tu“ visą įmanomą panieką, kokią pareigūnas gali parodyti kaliniui jo nemušdamas.

Lietuvoje kaliniai neturi jokių teisių

Specialiuose įstatymuose ir panašiuose kaliniams skirtuose teisės aktuose formaliai nustatytos minimalios kalinių teisės. Tačiau realiai eiliniai Lietuvos kaliniai (negalintys pasisamdyti landžių advokatų ar žurnalistų) neturi jokių teisių.

Didelė kalėjimų personalo dalis tiesiog pabrėžia tai, kad pagal Lietuvos įstatymus kaliniai – tik pusiau žmonės, pusiau gyvuliai, neturintys teisės į žmogiškąjį orumą.

Kalėjimų personalas gali elgtis su kaliniais kaip tik norėdamas, praktiškai netgi juos nužudyti – kaliniai praktiškai negali efektyviai pasiskųsti. Aš įkalinimo metu parašiau kokius 20 skundų ir prašymų dėl įvairių grubių mano teisių pažeidimų, pavyzdžiui dėl to, kad negalėjau įgyvendinti įstatyme numatytų mano teisių: skambinti artimiesiems, turėti pasimatymą, laikytis higienos, paduoti prašymus bei skundus ir pan. Į visus savo skundus ir prašymus gavau vieną vienintelį „atsakymą“ – absurdišką nieko bendro su prašymu neturėjusios taisyklės citatą.

Kalėjimų valdžia su ministre priešakyje tiesiog tyčiojasi iš kalinių

Negaudamas atsakymų į savo skundus ir prašymus Pravieniškių kalėjimo valdžiai, parašiau laišką-skundą Teisingumo ministrei. Gavau atsakymą, kad mano laiškas persiųstas kalėjimo administracijai, kadangi aš, prieš kreipdamasis į ministeriją, :-) nesikreipiau į kalėjimo valdžią – kas buvo tiesiog ciniškas MELAS, nes administracijai buvau padavęs net kelis pakartotinius skundus. Taigi begėdė ministrė Dobrovolska dar ciniškiau išsityčiojo iš manęs ir mano naiviai rašytų skundų ir prašymų.

Dar viena vimdanti Lietuvos kalėjimų ypatybė – KALĖJIMŲ VALDŽIA PASTOVIAI BEGĖDIŠKAI MELUOJA KALINIAMS. Man ir mano kolegoms pastoviai meluodavo vadinamoji „būrio viršininkė“, ją pavadavę mentai ir įvairūs kiti pareigūnai; Pravieniškių kalėjimo konsultantai pastoviai apgaudinėdavo kalinius ir jų artimuosius telefonu.

Protestuodamas prieš luošinantį kalėjimo maitinimą, paskelbiau bado streiką. Man pažadėjo, kad mano (labai kuklūs) reikalavimai bus patenkinti, tačiau ir tai buvo eilinis mentiškas melas – po kelių dienų man pradėjo duoti dar mažiau į žmonių maistą panašias atmatas.

Henriko Daktaro charizma

Pravieniškėse teko susipažinti su įžymiuoju Henriku Daktaru, ir šis pasirodė visiška kalėjimo valdžios priešingybė – nuoširdus, nepasikėlęs žmogus, nepiktnaudžiaujantis savo statusu. Pirmąkart gyvenime sutikau šešiasdešimtmetį, atrodantį kaip keturiasdešimtmetis!

KALĖJIMŲ VALDŽIA PASTOVIAI BEGĖDIŠKAI MELUOJA KALINIAMS. Man ir mano kolegoms pastoviai meluodavo vadinamoji „būrio viršininkė“, ją pavadavę mentai ir įvairūs kiti pareigūnai.

Henrikas atrodė kaip visiška degradų-banditų gauja išrodžiusių kalėjimo pareigūnų priešingybė – manau, kad, paskyrus jį Pravieniškių kalėjimo direktoriumi, kaip mat išnyktų ten viešpataujanti korupcija. Žinoma, su tuo niekada nesutiktų dabartinė Lietuvos valdžia – tikrai neleistų, kad kalėjimų direktoriumi būtų paskirtas ne eilinis vagis, o garbingas, kalinių neniekinantis ir nežeminantis žmogus!

Kalėjimas – valstybės veidrodis

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kalėjimas – tai kažkokia korupcijos, neteisės ir pareigūnų niekšybės karalystė vidury Lietuvos.

Bet juk niekšybės, vagystės, grobstymas, begėdiškas melas pavaldiniams ir tyčiojimasis iš jų – Lietuvos valstybės kasdienybė. Jau 30 metų mūsų šalį valdo tautos atmatos, ne ką geresni už Pravieniškių kalėjimo administraciją.

Tiktai Lietuvos valdžia visaip slepia ir maskuoja savo melus, nusikaltimus ir niekšybes, postringauja verksmingais veidais vėl ir vėl mulkindami jau baigiančią išnykti lietuvių tautą. Kalėjimų budeliai nesivargina apsimetinėti užjaučiančiais, kreiptis „Jūs“ ar „Ponas“, – ir tai praktiškai vienintelis skirtumas tarp jų ir ministrų ar seimūnų.

Vietoj veidmainiškai iš ekrano išsišiepusios Šimonytės prieš save matai nuoširdžiai tave niekinančio sadisto snukį.

2021 m. rugpjūčio 10 d.

Klausimas Kur valdžia labiau niekina savo pavaldinius: Rusijoje, Baltarusijoje ar Lietuvoje?
Aptark komentaruose!

Vardas

Komentaras

Įrašyk skaitmenimis – kiek bus du minus vienas?

URSULA ALBRECHT

2021-08-12 20:13

kokia valstybe ,toksir apsiejimas susavaisiaisatskirtaisiais

Šiandien – sekmadienis. Laimos, gimimo ir laimės deivės, ir Gabijos, židinio ir šeimos deivės, savaitės diena. Taip pat Saulės, Fortūnos, Vestos, Lados, Jėzaus diena.

naujausi straipsniai

Zelenskis ir Vakarai - Putino naudingieji idiotai ar agentai?
Vakarų sankcijos Rusijai žlugdo juos pačius ir stiprina Putiną ir jo šalį. Zelenskis, ES ir NATO lyderiai - naudingieji Putino idiotai. O gal reikėtų sakyti AGENTAI?

Skiepytis nuo kovido apsimoka vis mažiau ir mažiau
Mažėjant kovidovakcinų privalumų, vertimas skiepytis nesaugiomis vakcinomis – grubus žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas.

Kada Lietuvoje vėl prabils kalašnikovai?
Kalėjime susapnavau baisų sapną apie lietuvių žudynes Lietuvoje. Kuo toliau, tuo labiau stiprėja įtarimas, kad tai buvo pranašiškas sapnas, pasiųstas lietuviais pasibaisėjusių Dievų.

daugiausiai komentuoti straipsniai

Lietuva ir Lenkija – ištikimos Lukašenkos rėmėjos
Naudingosios Lukašenkos idiotės – Lietuva ir Lenkija – jau ketvirtį amžiaus įnirtingai naikina Baltarusijos opoziciją.

Algirdas Paleckis – bomba teroristinės Lietuvos valstybės letenose
Teroristiniai Lietuvos valstybės metodai – žudymas, kalinimas ir kitoks politinis persekiojimas. Algirdas Paleckis – pavyzdys likimo, laukiančio nesiklaupiančiųjų prieš teroristus lietuvių.

Prašau, nežudykit lietuvių! – eilinis laiškas Vyriausybei
Įsismaginusi priešrinkiminėje kovoje su koronavirusu ir milijardų dalybose Lietuvos Vyriausybė nusiteikusi paaukoti tūkstančius niekuo dėtų lietuvių gyvybių

atsitiktinis straipsnis

Niekšybė – didžiausia Lietuvos valstybės vertybė
Nors LR vyriausybė nuolat paisto apie demokratiją ir žmogaus teises, tikrovėje Lietuvoje labiausiai aukštinama niekšybė, garbinami didžiausi niekšai Lietuvos istorijoje: Mindaugas, Vytautas, Smetona ir „laisvės kovotojai“.

temos

Istorija
Straipsniai Nemokykla.eu istorine tematika.

Lietuvos istorija
Straipsniai Nemokykla.eu Lietuvos istorijos tema.

Mokykla
Straipsniai Nemokykla.eu apie mokyklą, LR švietimo politiką, Lietuvos mokyklose klestinčius smurtą ir patyčias, augantį mokinių ir mokytojų neraštingumą.

Lietuvos valstybė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos valstybę, jos santykį su visuomene, lietuvybe, teise ir teisingumu.

Kur stoti?
Galvoji kur stoti? Nestandartiniai patarimai Nemokykla.eu.

Lietuvos kariuomenė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos kariuomenę, šauktinius, ginklavimąsi, karines išlaidas.

Nemokykla.eu

©  Giedrius Šarkanas Giedrius Šarkanas, 2019-2024 // kontaktai: elepaštaselepaštas // Veidaknygės logotipas Veidaknygėje // Tviterio logotipas Tviteryje