Tai, apie ką nekalba mokykloje!

Kalėjime – tikrasis Lietuvos valstybės snukis

pabaiga, pradžia – Pravieniškių kankinimo namai

LR kalėjimų administracija ir jos pareigūnai (mentai) su ministre Evelina Dobrovolska priešakyje ne tik fiziškai kankina, bet ir visaip niekina kalinius, tyčiojasi iš jų ir žemina juos kaip nežmones.

Per 30 metų iš Lietuvos emigravo milijonas lietuvių. Galima nugyventi visą gyvenimą ir nesuprasti – kodėl? Kalėjime viskas pasidaro aišku per kelias savaites.

Kaliniai Lietuvoje nelaikomi žmonėmis

Kokio žmogaus teises niekinančio gyvulio snukis slepiasi po prieš kameras veidmainiškai išsišiepusios Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos veideliu?

Evelina Dobrovolska

Labiausiai Lietuvos kalėjimuose pribloškia tai, kad personalas kalinius tujina. Tai nėra draugiškas tujinimas. Didelė kalėjimų personalo dalis tiesiog pabrėžia tai, kad pagal Lietuvos įstatymus kaliniai – tik pusiau žmonės, pusiau gyvuliai, neturintys teisės į žmogiškąjį orumą.

Manęs asmeniškai per visus tris mėnesius nė karto nesumušė (nors teko matyti žiauriai pareigūnų subaladotų kalinių); formaliai buvau labiausiai pažemintas, kai prižiūrėtojas, kuriam nepatiko mano mandagiai raštu pateiktas prašymas, pavadino mane „šunsnukiu“.

Tačiau ne „šunsnukis“ buvo skaudžiausias. Buvo kur kas šlykščiau, kai aukštesniojo rango kalėjimo pareigūnai sudėdavo į pabrėžiamą „tu“ visą įmanomą panieką, kokią pareigūnas gali parodyti kaliniui jo nemušdamas.

Lietuvoje kaliniai neturi jokių teisių

Specialiuose įstatymuose ir panašiuose kaliniams skirtuose teisės aktuose formaliai nustatytos minimalios kalinių teisės. Tačiau realiai eiliniai Lietuvos kaliniai (negalintys pasisamdyti landžių advokatų ar žurnalistų) neturi jokių teisių.

Didelė kalėjimų personalo dalis tiesiog pabrėžia tai, kad pagal Lietuvos įstatymus kaliniai – tik pusiau žmonės, pusiau gyvuliai, neturintys teisės į žmogiškąjį orumą.

Kalėjimų personalas gali elgtis su kaliniais kaip tik norėdamas, praktiškai netgi juos nužudyti – kaliniai praktiškai negali efektyviai pasiskųsti. Aš įkalinimo metu parašiau kokius 20 skundų ir prašymų dėl įvairių grubių mano teisių pažeidimų, pavyzdžiui dėl to, kad negalėjau įgyvendinti įstatyme numatytų mano teisių: skambinti artimiesiems, turėti pasimatymą, laikytis higienos, paduoti prašymus bei skundus ir pan. Į visus savo skundus ir prašymus gavau vieną vienintelį „atsakymą“ – absurdišką nieko bendro su prašymu neturėjusios taisyklės citatą.

Kalėjimų valdžia su ministre priešakyje tiesiog tyčiojasi iš kalinių

Negaudamas atsakymų į savo skundus ir prašymus Pravieniškių kalėjimo valdžiai, parašiau laišką-skundą Teisingumo ministrei. Gavau atsakymą, kad mano laiškas persiųstas kalėjimo administracijai, kadangi aš, prieš kreipdamasis į ministeriją, :-) nesikreipiau į kalėjimo valdžią – kas buvo tiesiog ciniškas MELAS, nes administracijai buvau padavęs net kelis pakartotinius skundus. Taigi begėdė ministrė Dobrovolska dar ciniškiau išsityčiojo iš manęs ir mano naiviai rašytų skundų ir prašymų.

Dar viena vimdanti Lietuvos kalėjimų ypatybė – KALĖJIMŲ VALDŽIA PASTOVIAI BEGĖDIŠKAI MELUOJA KALINIAMS. Man ir mano kolegoms pastoviai meluodavo vadinamoji „būrio viršininkė“, ją pavadavę mentai ir įvairūs kiti pareigūnai; Pravieniškių kalėjimo konsultantai pastoviai apgaudinėdavo kalinius ir jų artimuosius telefonu.

Protestuodamas prieš luošinantį kalėjimo maitinimą, paskelbiau bado streiką. Man pažadėjo, kad mano (labai kuklūs) reikalavimai bus patenkinti, tačiau ir tai buvo eilinis mentiškas melas – po kelių dienų man pradėjo duoti dar mažiau į žmonių maistą panašias atmatas.

Henriko Daktaro charizma

Pravieniškėse teko susipažinti su įžymiuoju Henriku Daktaru, ir šis pasirodė visiška kalėjimo valdžios priešingybė – nuoširdus, nepasikėlęs žmogus, nepiktnaudžiaujantis savo statusu. Pirmąkart gyvenime sutikau šešiasdešimtmetį, atrodantį kaip keturiasdešimtmetis!

KALĖJIMŲ VALDŽIA PASTOVIAI BEGĖDIŠKAI MELUOJA KALINIAMS. Man ir mano kolegoms pastoviai meluodavo vadinamoji „būrio viršininkė“, ją pavadavę mentai ir įvairūs kiti pareigūnai.

Henrikas atrodė kaip visiška degradų-banditų gauja išrodžiusių kalėjimo pareigūnų priešingybė – manau, kad, paskyrus jį Pravieniškių kalėjimo direktoriumi, kaip mat išnyktų ten viešpataujanti korupcija. Žinoma, su tuo niekada nesutiktų dabartinė Lietuvos valdžia – tikrai neleistų, kad kalėjimų direktoriumi būtų paskirtas ne eilinis vagis, o garbingas, kalinių neniekinantis ir nežeminantis žmogus!

Kalėjimas – valstybės veidrodis

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kalėjimas – tai kažkokia korupcijos, neteisės ir pareigūnų niekšybės karalystė vidury Lietuvos.

Bet juk niekšybės, vagystės, grobstymas, begėdiškas melas pavaldiniams ir tyčiojimasis iš jų – Lietuvos valstybės kasdienybė. Jau 30 metų mūsų šalį valdo tautos atmatos, ne ką geresni už Pravieniškių kalėjimo administraciją.

Tiktai Lietuvos valdžia visaip slepia ir maskuoja savo melus, nusikaltimus ir niekšybes, postringauja verksmingais veidais vėl ir vėl mulkindami jau baigiančią išnykti lietuvių tautą. Kalėjimų budeliai nesivargina apsimetinėti užjaučiančiais, kreiptis „Jūs“ ar „Ponas“, – ir tai praktiškai vienintelis skirtumas tarp jų ir ministrų ar seimūnų.

Vietoj veidmainiškai iš ekrano išsišiepusios Šimonytės prieš save matai nuoširdžiai tave niekinančio sadisto snukį.

2021 m. rugpjūčio 10 d.

Klausimas Kur valdžia labiau niekina savo pavaldinius: Rusijoje, Baltarusijoje ar Lietuvoje?
Aptark komentaruose!

Vardas

Komentaras

Įrašyk skaitmenimis – kiek bus devyni minus septyni?

URSULA ALBRECHT

2021-08-12 20:13

kokia valstybe ,toksir apsiejimas susavaisiaisatskirtaisiais

Šiandien – penktadienis. Meilės diena. Mildos, meilės deivės, savaitės diena. Taip pat Frėjos, Veneros, Alacho diena.

naujausi straipsniai

Skiepytis nuo kovido apsimoka vis mažiau ir mažiau
Mažėjant kovidovakcinų privalumų, vertimas skiepytis nesaugiomis vakcinomis – grubus žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas.

Kada Lietuvoje vėl prabils kalašnikovai?
Kalėjime susapnavau baisų sapną apie lietuvių žudynes Lietuvoje. Kuo toliau, tuo labiau stiprėja įtarimas, kad tai buvo pranašiškas sapnas, pasiųstas lietuviais pasibaisėjusių Dievų.

Pravieniškių kankinimo namai
Pravieniškių „pataisos namuose“ teko asmeniškai patirti kaip kaliniai niekinam ir kankinami Lietuvos kalėjimuose.

daugiausiai komentuoti straipsniai

Prašau, nežudykit lietuvių! – eilinis laiškas Vyriausybei
Įsismaginusi priešrinkiminėje kovoje su koronavirusu ir milijardų dalybose Lietuvos Vyriausybė nusiteikusi paaukoti tūkstančius niekuo dėtų lietuvių gyvybių

Sausio 13 – slepiami faktai
Matomai ne šiaip sau Lietuvos valdžia nutyli kai kuriuos nepatogius faktus apie 1991 m. sausio 13 įvykius, apie tai, kad taikių žmonių mirtys buvo planuotos ir laukiamos.

Jėzus Kristus buvo veidmainis, vagis, šventvagis, smurtinis nusikaltėlis
Veidmainis krikščionių dievas Jėzus Kristus pavogė asilą, vykdė šventvagystes ir smurtavo Jeruzalėje. Todėl Jėzaus garbinimas suteikia TIKRĄJĄ LAISVĘ!

atsitiktinis straipsnis

Negi koronavirusas – jankių diversija?
Jei JAV pradėtų slaptą virusinę diversiją, greičiausiai ji vyktų pagal dabartinį koronaviruso COVID-19 sklaidos scenarijų.

temos

Istorija
Straipsniai Nemokykla.eu istorine tematika.

Lietuvos istorija
Straipsniai Nemokykla.eu Lietuvos istorijos tema.

Mokykla
Straipsniai Nemokykla.eu apie mokyklą, LR švietimo politiką, Lietuvos mokyklose klestinčius smurtą ir patyčias, augantį mokinių ir mokytojų neraštingumą.

Lietuvos valstybė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos valstybę, jos santykį su visuomene, lietuvybe, teise ir teisingumu.

Kur stoti?
Galvoji kur stoti? Nestandartiniai patarimai Nemokykla.eu.

Lietuvos kariuomenė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos kariuomenę, šauktinius, ginklavimąsi, karines išlaidas.

Nemokykla.eu

©  Giedrius Šarkanas Giedrius Šarkanas, 2019-2021 // kontaktai: elepaštaselepaštas // Veidaknygės logotipas Veidaknygėje // Tviterio logotipas Tviteryje