Tai, apie ką nekalba mokykloje!

Kas jis, lietuviškasis Štirlicas?

Nausėda, Landsbergis ir kiti įrodė savo begalinį atsidavimą Putinui. Tačiau kuris iš jų – vyriausiasis Rusijos emisaras?

Lietuva padovanojo Rusijai neįkainojamą dovaną

Putinas sensta, ir vis didėja grėsmė, kad jis tiesiog nespės įvykdyti savo didžiosios misijos – atkurti Tarybų Sąjungos.

Nausėda per pusmetį pasiekė tai, ko Putinas nesugebėjo per 20 metų

Gitanas Nausėda

Buvusių sąjunginių respublikų vadovai neskuba grąžinti Maskvai savo nepriklausomybės ir asmeninės valdžios. Jei Rusija bando spausti, jie kreipiasi pagalbos į didįjį Putino priešą NATO.

Visą laiką daugiausiai galvos skausmo Putinui sukeldavo Lukašenka. Užsispyręs Batka 20 metų manevravo tarp Rusijos ir Europos Sąjungos, iš paskutiniųjų kovodamas už Baltarusijos nepriklausomybę. Kol Putinas užsiundė ant jo Lietuvą.

Iš pradžių lietuviams buvo įsakyta blokuoti Astravo elektrinę – ir Lukašenka buvo priverstas nuolankiai prašyti Putino padėti susitvarkyti su atsirandančiu elektros pertekliumi. Tačiau to nepakako.

Tada iniciatyvos ėmėsi Nausėda. Savo simpatijų Rusijai neslepiančių npecialiųjų Baltarusijos tarnybų į Lietuvą atgabentą Cichanouskąją Nausėda ir kompanija paskelbė tikrąja Baltarusijos prezidente, pradėjo pradėjo organizuoti ir finansuoti Baltarusijoje perversmą bei siundyti ant baltarusių visą ES.

Tai, ko Putinas nesugebėjo pasiekti per 20 metų, jam ištikima Lietuvos Respublikos vadovybė padarė per pusmetį. Supratęs, kad galutinai žlugo jo viltys civilizuotai bendrauti su Europos Sąjunga, Lukašenka buvo priverstas galutinai atsiduoti Rusijai.

Lietuvos valstybei užgrobus netgi baltarusišką sanatoriją Druskininkuose, Baltarusijai buvo aiškiai duota suprasti, kad Lietuva – absoliučiai nepatikimas ir neprognozuojamas verslo partneris, su kuriuo geriau iš viso neturėti jokių bendrų reikalų. Kaip sakoma, „su durnium du turgai“.

Bendros Rusijos ir Baltarusijos valstybės atsiradimas dabar praktiškai nebeišvengiamas.

Už agresiją prieš Baltarusiją Lietuva moka milžinišką kainą

Rusijos interesų atstovavimas Baltarusijoje Lietuvai kainuoja labai brangiai. Užuot pasinaudoję palankia geografine padėtimi ir užsitikrinę palankiausią astravinės energijos kainą bei pastovią galimybę prižiūrėti visai šalia Vilniaus esančią atominę elektrinę, mes dabar perkame tą pačią elektrą DAUG brangiau, perėjusią Rusijos ir Latvijos ar dar ir Estijos tinklus bei tarpininkus, o apie tai, kas vyksta Astrave, sužinome tik iš gandų.

Dar daugiau kainuos Baltarusijos tranzito praradimas ir kitų prekybinių ryšių su Baltarusija nykimas. Lietuvos valstybei užgrobus netgi baltarusišką sanatoriją Druskininkuose, Baltarusijai buvo aiškiai duota suprasti, kad Lietuva – absoliučiai nepatikimas ir neprognozuojamas verslo partneris, su kuriuo geriau iš viso neturėti jokių bendrų reikalų. Kaip sakoma, „su durnium du turgai“.

Akivaizdu, kad VSD įžūliai imituoja priešinimosi Rusijai veiklą smulkiais skandaliukais dangstydamas Rusijos interesų atstovus Prezidentūroje, Vyriausybėje ir Seime. Kitaip sakant, ir Lietuvos VSD ištikimai atsidavęs Putinui.

Lukašenka buvo tiesiog priverstas perkelti strateginį Baltarusijos tranzitą į Rusijos ir Lenkijos uostus. Ką bešnekėtų Skvernelis ar Nausėda, Baltarusijos tranzito perkėlimas iš Lietuvos – visai ne politinis, o ekonominis sprendimas. Baltarusiams neapsimoka rizikuoti gabenant savo krovinius per Lietuvą, nes nėra garantijų, kad kada nors Vilnius ir jų neužgrobs panašiai kaip baltarusiškos sanatorijos. Geriau jau brangiau sumokėti, nei turėti reikalų su neprognozuojamais lietuviais.

Baltarusija – kaimynas su skirtingomis ekonominėmis sąlygomis; dėl to verslo santykiai su ja ypač naudingi. Įsibėgėjantis prekybinių ir kitokių ryšių su Baltarusija nutraukimas bus ypač skaudus Lietuvos ūkiui.

Lietuvos VSD labai primena Putino rezidentūrą

Akivaizdu, kad Lietuvos valstybė tapo bevaliu žaisliuku Putino rankose. LR vyriausybė ištikimai tarnauja Rusijai beatodairiškai aukodama Lietuvos ir lietuvių gerovę Rusijos vardan.

Kodėl VSD leidžia valdyti Lietuvą Putino numylėtiniams? Nausėda, Šimonytė, Landsbergis ir kti toliau ištikimai tarnauja Rusijos interesams, kaip ir Adamkus, Grybauskaitė, Linkevičius ir kiti.

Tuo tarpu VSD gąsdina žmones, kad vienas ar kitas smulkus politikas susijęs su Rusijos verslu, kad Rusija kažką rezga, skleidžia nepalankią informaciją, vykdo karines pratybas, kitaip sakant, užsiima tuo, kuo ir visos kitos pasaulio valstybės.

Tai, kad Lietuvos valdžia ištikima Putinui, aišku jau labai seniai. Vis dėlto, kuris iš jų – Rusijos paskirtas vyriausiasis Lietuvos gubernatorius?

Per 30 savo gyvavimo metų VSD suorganizavo jau ne vieną absurdišką šou persekiodamas akivaizdžiai nieko bendro su Rusijos specialiosiomis tarnybos neturinčius žmones: Joniką, Kusaitę, kažko internete ieškojusius baltarusius ar lietuvius. Paskutinis šou – Algirdo Paleckio egzekucija už tai, kad jis internete rinko medžiagą apie valdžios nusikaltimus.

Akivaizdu, kad VSD įžūliai imituoja priešinimosi Rusijai veiklą smulkiais skandaliukais dangstydamas Rusijos interesų atstovus Prezidentūroje, Vyriausybėje ir Seime. Kitaip sakant, ir Lietuvos VSD ištikimai atsidavęs Putinui.

Kuris iš jų Štirlicas?

Tai, kad Lietuvos valdžia ištikima Putinui, aišku jau labai seniai. Vis dėlto, kuris iš jų – Rusijos paskirtas vyriausiasis Lietuvos gubernatorius?

Prieš kelis metus atrodė, kad tai Grybauskaitė, dabar – kad Nausėda ar Anūkas. Vis tik greičiausiai tai nėra garsus politikas. Juk niekas neįrodė netgi, kad garsioji Masiulio „Tulpė“ buvo asmeniškai Raudonoji Dalia.

Greičiausiai lietuviškasis Štirlicas – irgi koks nors kuklus VSD pareigūnas, gal netgi pulkininkas. O gal kokia nors iš pažiūros kukli valytoja, tylus rašytojas ar vairuotojas? Kas bebūtų, akivaizdu, jog tvirta jo (ar jos) ranka laiko Lietuvos valdžią ir visą Lietuvos valstybę ant trumpo Putino pavadžio.

2021 m. kovo 16 d.

Klausimas Kuris iš jų tau panašiausias į lietuviškąjį Štirlicą?
Aptark komentaruose!

Vardas

Komentaras

Įrašyk skaitmenimis – kiek bus šeši minus penki?

Šiandien – sekmadienis. Laimos, gimimo ir laimės deivės, ir Gabijos, židinio ir šeimos deivės, savaitės diena. Taip pat Saulės, Fortūnos, Vestos, Lados, Jėzaus diena.

naujausi straipsniai

Skiepytis nuo kovido apsimoka vis mažiau ir mažiau
Mažėjant kovidovakcinų privalumų, vertimas skiepytis nesaugiomis vakcinomis – grubus žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas.

Kalėjime – tikrasis Lietuvos valstybės snukis
LR kalėjimų administracija ir jos pareigūnai (mentai) su ministre Evelina Dobrovolska priešakyje ne tik fiziškai kankina, bet ir visaip niekina kalinius, tyčiojasi iš jų ir žemina juos kaip nežmones.

Kada Lietuvoje vėl prabils kalašnikovai?
Kalėjime susapnavau baisų sapną apie lietuvių žudynes Lietuvoje. Kuo toliau, tuo labiau stiprėja įtarimas, kad tai buvo pranašiškas sapnas, pasiųstas lietuviais pasibaisėjusių Dievų.

daugiausiai komentuoti straipsniai

Lietuva ir Lenkija – ištikimos Lukašenkos rėmėjos
Naudingosios Lukašenkos idiotės – Lietuva ir Lenkija – jau ketvirtį amžiaus įnirtingai naikina Baltarusijos opoziciją.

Prašau, nežudykit lietuvių! – eilinis laiškas Vyriausybei
Įsismaginusi priešrinkiminėje kovoje su koronavirusu ir milijardų dalybose Lietuvos Vyriausybė nusiteikusi paaukoti tūkstančius niekuo dėtų lietuvių gyvybių

Sausio 13 – slepiami faktai
Matomai ne šiaip sau Lietuvos valdžia nutyli kai kuriuos nepatogius faktus apie 1991 m. sausio 13 įvykius, apie tai, kad taikių žmonių mirtys buvo planuotos ir laukiamos.

atsitiktinis straipsnis

Koronaviruso vakcina. Išsigelbėjimas ar mirtis?
Pastatę Europos likimą ant labai abejotinos vakcinos nuo koronaviruso kortos, ES fiureriai bando apdurninti žmones šmeiždami antivakserius.

temos

Istorija
Straipsniai Nemokykla.eu istorine tematika.

Lietuvos istorija
Straipsniai Nemokykla.eu Lietuvos istorijos tema.

Mokykla
Straipsniai Nemokykla.eu apie mokyklą, LR švietimo politiką, Lietuvos mokyklose klestinčius smurtą ir patyčias, augantį mokinių ir mokytojų neraštingumą.

Lietuvos valstybė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos valstybę, jos santykį su visuomene, lietuvybe, teise ir teisingumu.

Kur stoti?
Galvoji kur stoti? Nestandartiniai patarimai Nemokykla.eu.

Lietuvos kariuomenė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos kariuomenę, šauktinius, ginklavimąsi, karines išlaidas.

Nemokykla.eu

©  Giedrius Šarkanas Giedrius Šarkanas, 2019-2022 // kontaktai: elepaštaselepaštas // Veidaknygės logotipas Veidaknygėje // Tviterio logotipas Tviteryje