Tai, apie ką nekalba mokykloje!

Organų donorai Lietuvoje tiesiog nužudomi

Prieš tapdamas organų donoru gerai pagalvok. Gyvename valstybėje, kurią valdantiems nusikaltėliams esame niekingi darbo jėgos ir organų maišai.

Organų donorystė nėra vienareikšmiškas klausimas

Tapdamas organu donoru, žmogus praktiškai tampa vaikščiojančia organų saugykla. Laukiantieji transplantacijai organų tampa suinteresuoti turinčiųjų tokius organus mirtimi.

Prekyba žmonių organais itin pelninga

žmogaus širdis

Įsivaizduok, kad taip atsitiko, jog tau artimas žmogus (pavyzdžiui, mama) numirs, jei jai nebus transplantuotas inkstas. Ką pajustum sužinojęs, kad žuvo tokį inkstą turintis žmogus?

Prekyba organais – labai pelningas verslas

Dėl akivaizdžių priežasčių prekyba žmonių organais uždrausta, tačiau ji klesti visame pasaulyje.

Dažniausiai prekeiviai vienu ar kitu būdu išsipjauna žuvusių kalinių, benamių, neatpažintų ar vienišų žmonių organus.

Matomai nereti ir tokie atvejai, kai, turtingam žmogui prireikus organo transplantacijai, „netikėtai“ dingsta be žinios ar miršta ligoninėje koks nors dar nelabai senas valkata ar recidyvistas su reikalinga kraujo grupe.

Lietuvoje organų pristatymą organizuoja teisėderga

Šiame Aurimo Drižiaus straipsnyje – Nužudymas, suderintas Kalėjimų departamente – žmogus nužudytas specialiai jį atgabenus iš Pravieniškių, ir patalpinus į kamerą su dviem samdomais žudikais – galima perskaityti kaip parūpinami organai svarbiems klientams Lietuvoje.

Tipiška lietuviška istorija: į laisvę jau susiruošusį klaipėdietį kalinį policija atvežė į Vilnių – kur geriausios sąlygos išpjauti reikalingus organus – ir patalpino vienoje kameroje su dvejais specialiai atgabentais žmogžudžiais.

Patarimas

Gerai pagalvok prieš sutikdamas tapti organų donoru, ypač jei turi retą kraujo grupę. Pagalvok iš anksto ką sakysi, jei tavęs paprašys (greičiausiai telefonu) sutikimo išsipjauti tau artimo žmogaus organus.

Žudikai neužmušė donoro vietoje – prismaugė taip, kad jis dar gyvas pasiektų ligoninę, kur Terlanas Vaišvila buvo išmėsinėtas, o jo organai padalinti klientams.

Lietuvos žiniaspauda tylėjo

Neturėtų stebinti tai, kad apie organų donoro kelionę į Vilnių tylėjo Lietuvos žiniaspauda, netgi apie smaugimą kalėjime anksčiau užsiminęs „delfi.lt“. Lietuvos žurnalistams daugiausiai mokama už tai, kad jie publikuoja šmeižtą ir melą arba nutyli kam nors neparankią tiesą.

Ir tu apie Terlaną sužinojai todėl ir tik todėl, kad jo mirtimi užsiėmė principingas žmogaus teisių aktyvistas ir vienas iš nedaugelio Lietuvoje likusių principingų žurnalistų.

Verčia padaryti išvadas

Terlano istorija priverčia susimąstyti. Mano nuomone su ja susipažinti vertėtų kiekvienam lietuviui, galvojančiam tapti organų donoru, ypač turinčiam retą ir organų rinkoje paklausią kraujo grupę.

Terlano likimas padeda suprasti kodėl įtakingi Lietuvos politikai ir verslininkai nori įteisinti organų išpjovimą be žmogaus sutikimo – tada skambutis į Kalėjimų departamentą šimtu procentų garantuotų reikiamos kokybės širdį, inkstus ar kepenis nurodytu laiku ir reikiamoje vietoje.

Jei galvoji apie donorystę, neužmiršk, kad gyveni niekšybę garbinančioje Lietuvos valstybėje, kurią valdantiems nusikaltėliams esi tik darbo jėgą generuojantis mėsos, kaulų ir organų maišas.

2020 m. vasario 20 d.

Klausimai Ar norėtum būti organų donoru? Gal jau esi? Ką atsakytum, jei tavęs paprašytų leidimo išsipjauti tau artimo žmogaus organus? Ar sutiktum, kad koks nors nusikaltėlis būtų nužudytas tam, kad būtų galima išpjauti TAU gyvybiškai reikalingą organą?
Aptark komentaruose!

Vardas

Komentaras

Įrašyk skaitmenimis – kiek bus keturi minus keturi?

sara

2020-02-21 00:24

kadangi gyvenimas užkniso juodai tai užsilenkiant nebenorėčiau jo pratęsti kitų sąskaita.

Vidmantas

2020-02-20 12:52

Aciu uz informacija , nesutikciau su organu ispjovimu jokiam zmogui aplamai .

Šiandien – šeštadienis. Raganos, gydymo ir ateities numatymo deivės, savaitės diena. Taip pat Saturno, Jahvės diena.

naujausi straipsniai

Zelenskis ir Vakarai - Putino naudingieji idiotai ar agentai?
Vakarų sankcijos Rusijai žlugdo juos pačius ir stiprina Putiną ir jo šalį. Zelenskis, ES ir NATO lyderiai - naudingieji Putino idiotai. O gal reikėtų sakyti AGENTAI?

Skiepytis nuo kovido apsimoka vis mažiau ir mažiau
Mažėjant kovidovakcinų privalumų, vertimas skiepytis nesaugiomis vakcinomis – grubus žmogaus teisių pažeidimas ir nusikaltimas.

Kalėjime – tikrasis Lietuvos valstybės snukis
LR kalėjimų administracija ir jos pareigūnai (mentai) su ministre Evelina Dobrovolska priešakyje ne tik fiziškai kankina, bet ir visaip niekina kalinius, tyčiojasi iš jų ir žemina juos kaip nežmones.

daugiausiai komentuoti straipsniai

Lietuva ir Lenkija – ištikimos Lukašenkos rėmėjos
Naudingosios Lukašenkos idiotės – Lietuva ir Lenkija – jau ketvirtį amžiaus įnirtingai naikina Baltarusijos opoziciją.

Algirdas Paleckis – bomba teroristinės Lietuvos valstybės letenose
Teroristiniai Lietuvos valstybės metodai – žudymas, kalinimas ir kitoks politinis persekiojimas. Algirdas Paleckis – pavyzdys likimo, laukiančio nesiklaupiančiųjų prieš teroristus lietuvių.

Prašau, nežudykit lietuvių! – eilinis laiškas Vyriausybei
Įsismaginusi priešrinkiminėje kovoje su koronavirusu ir milijardų dalybose Lietuvos Vyriausybė nusiteikusi paaukoti tūkstančius niekuo dėtų lietuvių gyvybių

atsitiktinis straipsnis

Sausio 13 – slepiami faktai
Matomai ne šiaip sau Lietuvos valdžia nutyli kai kuriuos nepatogius faktus apie 1991 m. sausio 13 įvykius, apie tai, kad taikių žmonių mirtys buvo planuotos ir laukiamos.

temos

Istorija
Straipsniai Nemokykla.eu istorine tematika.

Lietuvos istorija
Straipsniai Nemokykla.eu Lietuvos istorijos tema.

Mokykla
Straipsniai Nemokykla.eu apie mokyklą, LR švietimo politiką, Lietuvos mokyklose klestinčius smurtą ir patyčias, augantį mokinių ir mokytojų neraštingumą.

Lietuvos valstybė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos valstybę, jos santykį su visuomene, lietuvybe, teise ir teisingumu.

Kur stoti?
Galvoji kur stoti? Nestandartiniai patarimai Nemokykla.eu.

Lietuvos kariuomenė
Straipsniai Nemokykla.eu apie Lietuvos kariuomenę, šauktinius, ginklavimąsi, karines išlaidas.

Nemokykla.eu

©  Giedrius Šarkanas Giedrius Šarkanas, 2019-2024 // kontaktai: elepaštaselepaštas // Veidaknygės logotipas Veidaknygėje // Tviterio logotipas Tviteryje